O nas - Wyspa Wisła
Zarezerwuj Nocleg

O nas

POZNAJ

WYSPĘ WISŁĘ

Wyspa Wisła to kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny położony na wyjątkowej urody nadwiślańskich terenach w Stężycy. To doskonała propozycja dla rodzin i osób, które chcą uciec od wielkomiejskiego zgiełku i aktywnie odpocząć w otoczeniu przyrody. W amfiteatrze organizowane są koncerty i imprezy artystyczne.

Oryginalna restauracja serwuje nowoczesną kuchnie polską a letni taras z grillem pozwala przyjemnie wzmocnić się po licznych atrakcjach. Biznes znajdzie tu świetne miejsce do organizacji kameralnych szkoleń, konferencji czy imprez integracyjnych. Młode pary zorganizują jedyne w swoim rodzaju uroczystości weselne.

DOJAZD

Obiekt Wyspa Wisła ulokowany jest na lewym brzegu Wisły w miejscowości Stężyca, niedaleko Dęblina. Łatwo tu dojechać Trasą Nadwiślańską (Droga wojewódzka nr 801) łączącą Warszawę z Puławami. Odległość z Warszawy to niecałe 100 km, z Lublina około 80 km.

SPOŁECZNY

FENOMEN

Wyspa Wisła, powstała z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Stężycy, jest inspirującym przykładem aktywnego i efektywnego społeczeństwa obywatelskiego na poziomie lokalnym, które samodzielnie realizuje swoje strategiczne cele. Towarzystwo Przyjaciół Stężycy zostało powołane do życia w 1977.

Aktualnie, listy członkowskie liczą ponad 2000 osób. Jest to jedno z największych w Polsce stowarzyszeń regionalistycznych.  Inwestycja Wyspa Wisła jest największą inwestycją społeczną zrealizowaną przez Organizację Pożytku Publicznego w Polsce.

Zobacz jak mieszkańcy Stężycy jako wolontariusze angażowali się w powstanie tego miejsca.
Więcej informacji o Stowarzyszeniu i bogatej historii Stężycy www.stezyca.pl

ATRAKCJE

DLA DZIECI

Szukasz miejsca na rodzinny wypad za miasto albo imprezę okolicznościową? Skorzystaj z atrakcji, jakie oferuje Stężyca. Wspólna zabawa z dala od miejskiego zgiełku to znacznie lepszy pomysł niż weekend na zakupach w galerii handlowej czy kolejne godziny spędzone na grach komputerowych. Rowerowa wycieczka, piknik nad Wisłą, plażowanie. To gwarancja niezapomnianych chwil z najbliższymi.

Maluchom na pewno spodoba się też ekologiczny plac zabaw, w którym do zabawy mogą wykorzystywać elementy otaczającego je krajobrazu rozwijając w ten sposób kreatywność i kształtując wrażliwość na przyrodę. Specjalnie dla nich powstała też Strefa Malucha, gdzie najmłodsi mogą bawić się pod okiem profesjonalnych animatorów. Na starsze dzieci i nastolatki czeka bogata oferta sportowa, wypożyczalnia sprzętu sportowego i atrakcje w amfiteatrze Wyspy Wisła. Zapoznaj się z pełną naszą ofertą rekreacyjną.

PRZYRODA

I ARCHITEKTURA

O wyjątkowości obiektu, stanowi zarówno niebanalna architektura, jak i urokliwe przyrodnicze położenie całego kompleksu. Wyspa Wisła usytuowana jest w dolinie Wisły, w obszarze Natura 2000. W bezpośrednim kontakcie z naturą, obserwować można wiele elementów interesujących i ważnych dla doliny Wisły. Wisła to rzeka wyjątkowa w skali europejskiej, jej nurt zmienia się tu w sposób naturalny, powstają rozlewiska, nowe łachy i wyspy, które w kolejnych sezonach są zatapiane lub rozmywane. Dzięki tym dynamicznym procesom w dolinie tworzą się bardzo żyzne gleby. Lasy łęgowe porastające brzegi rzeki charakteryzują się dużą różnorodnością i wysokim zagęszczeniem organizmów roślinnych i zwierzęcych. Przyroda Wisły i jej doliny jest tym cenniejsza, że na innych rzekach w Polsce i w Europie tego typu siedlisk już się nie spotyka, lub występują jedynie na niewielkich powierzchniach. Wisła ciągle jeszcze ma charakter naturalny, pomimo regulacji jej koryta na wielu odcinkach i budowy wałów.

Projekt kompleksu Wyspa Wisła wykonał znany polski architekt Czesław Bielecki. Inspirację czerpał od mieszkańców gminy, którzy poddawali pomysły przydatne przy realizacji. Architekt postawił sobie również za cel zintegrować obiekt Wyspy Wisły z pięknem otaczającej przyrody, podkreślając jej walory a nie dominując ją. Właśnie dlatego powstały dwie kładki dla pieszych i rowerzystów o długości 30 i 50m. Jedna z nich służy również do przeprowadzania koni, pasących się na przyległym pastwisku, do wodopoju. Powstała również ?górka namiętności? ? naturalny taras widokowy, który zimą służy jako stok narciarsko-saneczkarski. W celu podkreślenia walorów terenu również nocą, cały obszar w tym najdorodniejszej drzewa, jest iluminowany, co daje spektakularne wrażenie po zachodzie słońca. W ciągu całego dnia piękno przyrody można podziwiać z platformy widokowej. Dzięki tym elementom, imponująca bryła obiektu idealnie harmonizuje z otoczeniem, tworząc wrażenie jedności.

AMFITEATR

Artystycznym sercem Wyspy Wisły jest amfiteatr, który jest w stanie pomieścić tysiąc widzów. To doskonałe miejsce na organizację koncertów, plenerowych pokazów filmowych, spektakli, czy innych wydarzeń kulturalnych. Poprzez liczne eventy, które odbywają się na scenie promujemy inicjatywy zarówno wpisujące się w nowsze trendy, jak również mające na celu przybliżenie lokalnej tradycji i dorobku kulturowego.

Dbając o naszych gości oferujemy różne wydarzenia na dobry początek weekendu:

  • kolacje przy muzyce na żywo
  • gorączka sobotniej nocy i moc szampańskiej zabawy
  • cykliczne wieczorki tematyczne

  • koncerty i festiwale
  • wydarzenia kulturalne promujące tradycję lokalną

ATRAKCJE

W OKOLICY

  • Aktywnym polecamy przejażdżki rowerowe trasami rowerowymi w okolicach Stężycy. W malowniczej nadwiślańskiej scenerii Towarzystwo Przyjaciół Stężycy wytyczyło kilkadziesiąt kilometrów ścieżek rowerowych. Rowery można wypożyczyć w kompleksie Wyspa Wisła. Zobacz całą naszą ofertę rekreacyjną 
  • Wodniakom polecamy spływy kajakowe. W lecie działa u nas wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych na akwenie starorzecza Wisły. Organizowane są też całodniowe spływy kajakowe Wieprzem (trasa Jeziorzany-Stężyca) oraz Wisłą (Kazimierz Dolny – Stężyca)

  • Fanom militariów polecamy zwiedzanie Twierdzy Dęblin i też wizytę w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie prezentujące zbiory z bogatej historii Dęblińskiej Szkoły Orląt.
  • Amatorom architektury polecamy zwiedzanie okolicznych zabytków sakralnych jak gotycki kościół w Stężycy, Domek Loretański zaliczany do Renesansu Lubelskiego w nieodległym Gołębiu, czy Puławskiego Parku Czartoryskich. O zabytkach Kazimierza Dolnego nie musimy nawet wspominać ?

NOCLEGI

W OKOLICY

Dla naszych gości przygotowaliśmy 66 miejsc noclegowych w pełni wyposażonych, klimatyzowanych domkach z dostępem do Wi-Fi. Dostępne są w opcji 2- lub 4-osobowej, większe poza sypialnią i łazienką z prysznicem posiadają dodatkowy pokój i mini salon z aneksem kuchennym. Niezależnie od jej wielkości, przed każdą chatką znajduje się taras z wygodami, które pozwolą na chwilę spokoju.

GALERIA

ZDJĘĆ